Ekonomi

Diyarbakır’da 247 milyon TL ikramiye kazanan Fevzi Badıkan bankadan çekini aldı

DİYARBAKIR’ın Silvan ilçesinde makinede oynanan 60 TL’lik Çılgın Sayısal Loto kuponu ile 247 milyon 659 bin 481 TL’lik dev ikramiyeyi kazanan Fevzi Badikan, çeki bankadan teslim aldı. Şans oyunlarında Türkiye’nin en büyük ikramiyesini kazanan Fevzi Badıkan adına konuşan yeğeni Şükrü Badikan, “Silvan’a fabrika kurmayı düşünüyoruz. Bölgenin ihtiyacı olan birkaç şey var. Taşıyoruz. Çalışmalarını çıkararak inşallah Silvan’a güzel bir yatırım yapacağız.”

Sisal Şans’ın 17 Temmuz Pazartesi günü yaptığı Çılgın Sayısal Loto çekilişinde bir kişi 247 milyon 659 bin 481 TL ikramiye kazandı. Türkiye’de baht oyunlarında dağıtılan en büyük ikramiye olan ikramiyenin sahibi Fevzi Badıkan oldu. Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde. Badıkan bugün yakınlarıyla İstanbul’a gelerek bankadan çekini aldı.

60 TL’LİK KUPON İLE BÜYÜK İkramiye Kazandı

Fevzi Badıkan adına konuşan yeğeni Şükrü Badıkan, Silvan’ın en büyük aşiretlerinden biri olan Badıkan Aşireti’ne mensup olduklarını ifade etti. “Oynamasını istemedik. Önce 20 lira oynadı onunla 60 lira kazandı. Sonra yine 60 lira yatırdı. Oynarken oynamadı makinede oynadı. Geçen gün eve gitti ikramiyenin çıktığını gördü. Sonra bizi aradı inanamadık. Çok büyük bir rakam. Bu kadar büyük bir rakamın çıkacağına inanmamıştık. Biz de gelip ailemize baktık, eşimizi, arkadaşlarımızı aradık. Ne gerekiyorsa yaptık.” İş şu, bu parayı orada kullanmayı planlıyoruz. O konuda birkaç düşüncemiz var ama rakam çok büyük. Buna tek başımıza karar verecek durumda değiliz. Aşiretimizin büyüklerinin uygun gördüğü işleri yapmayı düşünüyoruz. Silvan’a fabrika kurmayı düşünüyoruz. Bölgenin ihtiyacı olan birkaç şey var. Onun çalışmalarını yürütüyoruz, inşallah Silvan’a güzel bir yatırım yapacağız” dedi. Fevzi Badıkan’ın oğlu Recep Badıkan da ikramiye konusunda iyi olduğunu söyleyerek, “Büyüklerimiz ne yaparsa en iyisini onlar yapar” dedi.

Sisal Talih Müşteri Operasyonları Müdürü Özgür Yılmaz, “Şirket olarak bugüne kadarki en büyük ikramiyeyi vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu