Haber

Konya’da 5 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

Konya’da 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde olumsuz bir tecrübe yaşanmazken, bazı binaların üst katlarında oturan vatandaşlar korkudan dışarı çıktı.

Saat 18.06 sıralarında Konya ve çevresinde hissedilen depremin ardından bazı binaların üst katlarında sarsılan bazı vatandaşlar dışarı çıktı. Çoğu vatandaşın sokakta hissetmediği depremle ilgili AFAD’dan yapılan açıklamada, Selçuklu ilçesinde 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi. Deprem anında bulundukları iş merkezinin 5’inci katındaki ofisinden aşağı inen Gülşen Çopur, “Deprem anında ofisteydik. Önce kaçamadık, yapacak işlerimiz vardı. , onları bitirmek zorunda kaldık. Çünkü tam ofisten çıkıyorduk. Sıraların yanına çömeldik, biraz bekledik ama çok uzun sürdü. Yol ilerledikçe epey korktuk.” söz konusu.

İş merkezinin 1’inci katında sallanan Erkan Söylemez, “Sarsıntı oldu. Marmara Gölcük depremini daha önce yaşamış biri olarak bu tür küçük depremlerin her zaman olacağını bilmeliyiz” dedi. dedi.

Konya Valiliği’nden Açıklama

Konya Valiliği’nden depremle ilgili yapılan açıklama şöyle:

“İlimize bağlı Selçuklu ilçesinde saat 18.06 sıralarında 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi ve herhangi bir olumsuzluk ihbarı alınmadı. Saha taraması devam ediyor. Geçmiş olsun.” – KONYA

haber-bala.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu