Ekonomi

Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Sanayi-Okul İşbirliği Buluşması

Okul-sanayi işbirliği çerçevesinde Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ev sahipliğinde toplantı ve istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Lalezar Konak’ta düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hakan Gölpınar, Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Rahime Eşen, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki şirketlerin ve diğer kurumların insan kaynakları yöneticileri ve okul yetkilileri katıldı.

Toplantıda Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde mesleki eğitimin önemi ve Kütahya’daki istihdama katkısı, mezunların işe yerleştirilmesi, yurt dışı stajları ve diğer konular ele alındı.

Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yeni inşaatı ve teslimi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın mesleki eğitime verdiği önem ve eğitimle ilgili konular hakkında bilgi verdi.

Katılımcı insan kaynakları yöneticileri ise bu istişare toplantısının çok değerli olduğunu, firma ve kurumlarla her zaman işbirliği yapılması gerektiğini ve davet edilmekten memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.

Kütahya MTAL Okul Müdürü Halil Kurt, okul-sanayi işbirliği çerçevesinde bu tür istişare toplantılarının çalışma takvimlerinde yer aldığını ve bu tür toplantıların devam edeceğini belirterek, tüm katılımcılara katkılarından dolayı teşekkür etti. – KÜTAHYA

habercat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu