Haber

Zonguldak’ta Belediye Meclis Üyesi Silahlı Saldırıya Uğradı

ZONGULDAK’ın Kozlu ilçesinde 2 yıl önce Belediye Meclis Üyesi Murat Birinci’yi silahla vuran Mertcan İ. (19) ile kendisini azmettirdiği iddia edilen amcası Emircan İ. ile babası Ercan İ. (45) ile ağabeyi Demircan İ. (23) gözaltına alınıp yargılandıkları davada serbest bırakıldı. Mahkeme, sanıklara verilecek cezanın belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu’ndan, Murat Birinci’nin aldığı yaralanmanın hayati etkisinin değerlendirilmesi ve kalıcı hasar olup olmadığının belirlenmesi amacıyla rapor alınmasına karar verdi.

Aynı zamanda Kozlu İlçe Belediye meclis üyesi olan işadamı Murat Biri, 26 Eylül 2021’de iş yerinin önünde silahlı saldırıya uğradı. Tedavinin ardından taburcu edilen Biri, şikayetçi oldu. Birinci’nin husumetli olduğu aileden 4 şüpheli gözaltına alındı. Silahı ateşlediği iddia edilen Mertcan İ. ile kendisini azmettirdiği iddia edilen amcası Emircan İ. ile babası Ercan İ. ve ağabeyi Demircan İ. tutuklandı. Mertcan İ. hakkında ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan dava açılırken, diğer sanıklar hakkında da tahrik suçundan 20 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

DOSYADA HİÇ SANIK KALMADI

Zonguldak 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, saldırıdan sağ kurtulan Murat Birinci’nin yaralarının durumunun tespiti ve kalıcı bir hasar olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu’na sevkine karar verildi. Sanıkların tamamı, ifadelerinin alınmış olması, adli raporun ne zaman verileceği konusundaki belirsizlik ve gözaltında geçen süre dikkate alınarak serbest bırakıldı. Ancak Emircan İ. başka bir hata nedeniyle tutuklandı.

RAPOR BEKLENİYOR

Dosyada sanıklara verilecek cezanın belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu’ndan, Murat Birinci’nin yaralarının hayati etkilerinin değerlendirildiği ve kalıcı hasar olup olmadığının belirleneceği rapor bekleniyor.

sarkisla-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu